Energie letních návratů

Energie letních návratů

Před 3 lety jsem napsala blog s názvem Novoroční předsevzetí koncem prázdnin. Tehdy jsem sledovala předsevzetí několika žen, které posíleny letní energií měly v úmyslu dělat životní změny. Menší i větší. S odstupem času vím, že se jim to vesměs zdařilo.

Energii návratu z prázdnin, nakumulovanou energii léta vidím i letos kolem sebe. I dnes v dešti. Opět slyším ženy odpočaté po dovolené, kratším pobytu v lázních, osvěžené pobytem na chalupě, či dokonce po zdánlivém nicnedělání, jak vyprávějí, co chtějí udělat nově či jinak. Dokonce už čtu velmi čerstvý, obsahové nabušený e-book o osobním brandingu, který vznikl po červencové dovolené. Sleduji, jak detailní projekt svých aktivit na 2 roky si stvořila jedna vědkyně.

Léto nás evidentně vede k chuti věci realizovat nově, jinak. Máme energii začít nové projekty ať ti v práci, či ty veskrze osobní. Protože už před 3 lety se mi ověřilo, že má smysl dbát na poprázdninová předsevzetí, podsouvám to opět.

Neodkládejte bláznivé letní nápady! Jděte do nich! Jste odpočaté, máte dostatek mentální, psychické i fyzické energie na jejich realizaci. Naše mentalita začátku školního roku, návratu do pracovního i pevnějšího rodinného režimu a s tím spojena pracovitost a disciplína nám snadno pomohou naše přání a plány realizovat.

Minimálně začít se vyplatí. Předsevzetí dělaná v lednu mohou být občas únikem z únavy a touhou po pohádkových Vánocích mít najednou pohádkově lehce něco jinak v životě. Často však nám chybí správná energie na realizaci v delším horizontu, proto občas naše předsevzetí v zimě nedokončíme. Nyní nám nic nebrání, jděme tedy realizaci našich přání vstříc. Když k naší energii z léta doplníme špetku troufalosti či odvahy na rozpoutání tvoření, změny a realizace nového nám půjdou samy a vytrváme v nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *