KDE MENTORKY NAJDETE?

Prohlédněte si projekty, které získaly podporu úspěšných žen. Ty se mohou stát Vašimi mentorkami. Každý projekt je zaměřený na jinou cílovou skupinu žen. Zapojeni jsou i úspěšní muži, mentoři.

Jde o program, kdy průběžně během roku spolupracuje mentor či mentorka s mentee na jejich osobních cílech. Současně jsou všechny programy prokládané pravidelnými workshopy a inspirativními setkáními.

 

Odyssey

Tento program již před 6 lety založila Muriel Anton, bývalá generální ředitelka společnosti Vodafone. V seznamu mentorů a mentorek jsou opravdové špičky českého byznysu. Součástí programu jsou pravidelná setkávání poslední čtvrtek v měsíci s inspirativní osobností ze světa vědy, byznysu či módy a návazný networking mezi mentorovanými.

Equilibrium

Obdobný roční mentoringový program pořádá Britská obchodní komora. Posílíte si svou angličtinu, protože mezi mentory jsou cizinci exponovaní ve zdejším byznysu. Zde se konají pravidelná čtvrtletní kombinovaná setkání s mentory i mentorovanými. Setkání mají podobu workshopů, velký důraz se vždy klade i na networking.

Minerva 21

Pro ženy, které se pohybují převážně v českém prostředí a chtějí mít samotnou esenci mentoringu, je určen program Minerva21. Ten nedávno založila Rostya Gordon-Smith spolu s Renatou Mrázovou. Program má podobnou koncepci jako výše uvedené, jen není cílen jen pro ženy z korporací. Důležité je odhodlání a chuť na sobě pracovat. Do 3. ročníku se lze přihlásit do 30.června 2017 na tomto odkazu.

 

Individuální kontakt na mentorky a mentory můžete také získat na stránkách České asociace mentoringu, či na stránkách European Mentoring and Coaching Council.