Katka Neumannová odpověděla na otázky pro mentorka.cz

Katka Neumannová odpověděla na otázky pro mentorka.cz

Festival VŠEM ŽENÁM, který se konal 8. a 9. března 2016, měla navštívit i olympijská vítězka Kateřina Neumannová. Musela však navštívit pracovně Brusel, a tak ji Zuzana Andělová alespoň vyzpovídala:

Dobrý den Katko,
moc nás mrzí (i účastnice), že nestihnete festival VŠEM ŽENÁM. Doufáme, že to vyjde třeba příští rok. Moc Vás obdivuji (a podle ohlasů nejsem sama).

Chtěla jsem Vás, Katko, poprosit o odpovědi na otázky pro mentorka.cz, což je portál, kde se navzájem ženy inspiruji a motivují. Založila ho naše partnerka a výborná koučka a mantorka Lenka Mrázová. Ženy jednoduše potřebují inspiraci a že to jde…

Jak Vy osobně pracujete na svém rozvoji? (bráno sportovně, ale i mentálně)
V době aktivní kariéry jsem na sobě musela ve sportu pracovat denně, teď už to tak není a spíš se snažím dohánět mezery v oborech, se kterými jsem dřív nebyla v kontaktu. Po mentální stránce vidím přibývající roky jako pozitivní věc. Získávám větší nadhled a klid v rozhodování, což přinášejí předchozí pracovní
zkušenosti.

Jak se Vám jako ženě závodilo, měla jste někdy pocit, že jako muž byste na tom byla lépe? 🙂
To si nemyslím, v lyžování mají muži i ženy podobné postavení, nikdy jsem jako žena ničím netrpěla. Naopak si myslím, že mezi muži je většinou větší konkurence a daleko složitější se prosadit. Pokud je žena vytrvalá a pracovitá, má velkou šanci být úspěšná.

Co je to, co Vám vždy pomohlo opět „vstát a jít dál”?
Asi to, že jsem tak byla vychovaná. Chvíli si člověk „pobrečí“ a pak zjistí, že si může pomoci jenom on sám s podporou dobrých přátel. Prostě spolehnout se sám na sebe je nejjistější cesta.

Vaše motto…
Musíš hodně malých závodů prohrát, abys nakonec vyhrál ten největší a nejdůležitější….

Katko, moc Vám děkujeme, držíme pěsti a doufáme v příštím roce, že se uvidíme.

Krásný den

Zuzana Andělová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *