2 velká rizika „kravaťandy“

2 velká rizika „kravaťandy“

Jste nezávislá, máte ráda svoji práci a ostatní si o Vás myslí, že jste úspěšná. A taky proč ne, když jste ve své práci dobrá a na rozdíl od uhoněných maminek se jí můžete věnovat pořádně. Vy totiž nemusíte po pracovní době pádit domů, nakupovat, vařit, prát několik praček špinavého prádla.

Vy si můžete v pohodě dodělat, co potřebujete, ještě v osm večer poslat šéfovi mail a večeři si klidně objednat do kanceláře. Doma si potom dáte relax ve vaně a jste čerstvá na další den.

Ráno vypadáte super, Vy jste totiž nevstávala k dětem, co měly v noci dávivý kašel nebo noční můry.

Vypadáte skvěle, cítíte se ještě líp a doslova navenek záříte. A právě v tuhle chvíli nejvíc hrozí, že přijde na řadu riziko číslo jedna.

Všimne si Vás kolega z práce. Víte, že vztahy na pracovišti nevěstí nic dobrého, ale on tak naléhá. Zve Vás na obědy, po práci na procházku nebo na skleničku. Začnete se ptát sama sebe: „Kde mám narazit na chlapa, když jsem vlastně pořád v práci?“ Sex jste neměla měsíce. Jdete do toho. Třeba to nakonec bude mít happy end. I takové věci se občas stávají. A pokud to není Váš šéf, není to vlastně ani taková komplikace.

Pozor ale na riziko číslo dvě: Kolega je zadaný. Zaváháte. Ale znáte tu větu z filmu Samotáři: „Každá holka někoho má, dokud není s tebou.“ A tak věříte. Obědy pokračují, píšete si celý den přes firemní Messenger, prožíváte zamilované chvilky. Čas se ale sype a ono je to stále stejné. On se s tou svou nerozchází a Vy trávíte víkendy sama.

Namlouváte si, že Vás to nijak neblokuje a přece nebudete bez obědů, milování a toho, že když je potřeba doma mužská ruka, přijede a pomůže. A tak čas běží dál.

Narodilo se mu dítě. „No a?“ Vy jste nad věcí. Máte pocit, že využíváte jeho servisu stále stejně a přitom Vám nedochází, že sprostě využívá on Vás. Spojuje Vás práce, kde jste spolu, časté firemní akce a vlastně i většina vašeho pracovního dne. Pracovního dne, který Vy máte stále ráda.

Skončit to nebo dát výpověď by chtělo velkou odvahu. Vy to dokážete, protože jste v životě už dokázala větší věci. Jinak by Vám totiž hrozilo, že se tou upachtěnou maminkou nestanete nikdy a to by byla přece velká škoda.

Potřebujete ale impuls. Co třeba něco jako když za ním jednou přijede do kanceláře manželka s kočárkem. Jo. To se už konečně naštvete. Z celého světa nejvíc na sebe. Ta, která nosí kravatu, přece nemůže být druhá!

A už v tu chvíli víte, že máte vyhráno!


Šárka Zmátlíková
Autorka knih Kárová dáma a 50 odstínů růžové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *