Soustředění a koncentrace jsou v dnešní době klíčové

Soustředění a koncentrace jsou v dnešní době klíčové

„Konzultační hodiny“

Když se umím soustředit na jednu činnost, dokončím jí včas a nezatěžuje mou mysl nadále. Jsem výkonnější a udělám věci v kratším čase. Kromě e-mailů a jejich vyřizování v dávkách, je možné se v „dávkách“ věnovat také kolegům, kteří potřebují něco potvrdit, odsouhlasit, probrat. Proč mají oni chodit k vám, kdy se jim to hodí nejvíce? Co to otočit a vytvořit pro každého z členů týmu pevnou dobu, kdy během dne může přijít na konzultace?

Vytvořte si své konzultační hodiny pro kolegy, kdy budou všichni vědět, že tehdy jste pro ně k dispozici. Současně ale zaveďte pravidlo, ať si na toto setkání s vámi přinesou všechny otázky a podněty, které na vás mají za posledních 24 hodin a očekávají, že další den budou mít. Naučte je, že další šance s vámi hovořit bude opět za 24 hodin, dříve ne. Naučíte tak kolegy i sebe soustředění na danou problematiku, na všechny otázky, co mají a mohou mít. Oni ušetří čas a vy mnohem více.

 

I telefon lze občas ztišit

Když s někým jednáte, většinou u toho neberete telefon jiné osoby. Když pracujete na prezentaci, na smlouvě s důležitým klientem, na nové nabídce, co u přepnout telefon na tiché zvonění a vyřídit všechny hovory, až co práci skončíte?  Někdy zjistíte, že za několik hodin se věc už vyřídila sama a vy najednou nemusíte nic řešit! Úžasné. Volající si chtěl jen ověřit své rozhodnutí. Když jste nebyla k dispozici, spokojil se se svým názorem a konal dál. U závažných věcí samozřejmě volající své přání zopakuje. K vám a k opravdovému vyřízení se však dostanou jen ty důležitější záležitosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *